»Večina študentov nas precej dobro sprejme. Vsaj jaz imam tako izkušnjo.«
»Ko sem leta 2007 začela delati kot spikerica, ki je v Ljubljano prišla z Jesenic, mi je postalo jasno, da pri nas v etru sicer praviloma niso zaželena pretirana narečja, torej da lahko vsebino razumejo poslušalci iz vseh kotičkov Slovenije.«
»To je bila izjemno dragocena izkušnja, vendar se v zgodnjih študentskih letih nisem zavedal, kako pomemben je tudi Šumijev televizijski opus.«
»Doživel sem neštete zavrnitve pri prošnjah za študentsko domovanje, ob tem pa so mi naravnost povedali, da ne sprejemajo papuanskih študentov.«
»Na Balkanu me je hkrati navduševala in motila pretirana spontanost. To v Sloveniji v nekaterih fazah življenja pogrešam, v drugih, zlasti poslovni, pa res ne, ni potrebna.«
»Prav presenetilo me je, da je raven študentov na ameriških univerzah toliko nižja, kot je pri nas. Naši študenti so na višji ravni, dosti boljše so izobraženi in dosti bolj kritično znajo gledati na stvari.«
»To niso zgolj naše lastne izkušnje študentske bede, ampak so naše skupne težave.«
»Vsekakor je to odlična izkušnja za študente, zelo jih motivira, prvič se srečajo z zelo stvarnimi vprašanji.«
»Po štirih letih študija v tujini sem se vrnila v Slovenijo, prepričana, da bom takoj dobila službo in da se mi bodo odprla vsa vrata. No, to se ni zgodilo.«
»Nekateri nimajo pojma, za kaj sploh gre. Večina ruskih študentov je sem prišla takoj po srednji šoli, težko bi rekli, da so izkušeni v birokratskih zadevah.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju